Innowacyjnej kolekcja mebli dziecięcych, Grupa Jandura - Meble na wymiar, Schody drewniane, Usługi stolarskie, Kluszkowce, Podhale

projekt dofinansowany z unii europejskiej

Innowacyjnej kolekcja mebli dziecięcych

NCBiR

Projekt realizowany w ramach Poddziałania 1.1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Głównym celem projektu jest stworzenie kolekcji mebli dziecięcych, które będą wspierały psychomotoryczny i poznawczy rozwój dzieci od urodzenia do momentu osiągnięcia gotowości szkolnej. Do tej grupy należą wszystkie dzieci rozwijające się nieharmonijne lub z opóźnieniem (np. dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, dzieci z ryzykiem dysleksji rozwojowej, dzieci urodzone przedwcześnie).

Celem projektu jest stworzenie kolekcji mebli dziecięcych, które będą bezpośrednio wpływać na wszechstronny rozwój dziecka. Cel zostanie zrealizowany poprzez prace badawczo rozwojowe obejmujące badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe. Dodatkowo w ramach projektu wystąpią prace przedwdrożeniowe.
Podstawowym problemem badawczym jest ustalenie, jakimi właściwościami i funkcjonalnościami mają cechować się meble dla dzieci, żeby wywierać bezpośredni pozytywny wpływ na ich rozwój. Jednocześnie zaprojektowane meble mają pozostać meblami, czyli produkt końcowy ma cechować podwójna funkcjonalność. Ze względu na zróżnicowany rozwój dzieci, stworzona kolekcja będzie modułowa. Dzięki temu nabywcy będą mogli wybrać konkretne warianty mebli z pełnej gamy elementów, które będą ze sobą w pełni kompatybilne, tak aby optymalnie wspierać rozwój konkretnych dzieci. Pozwoli to na dostosowywanie właściwości mebli do zmieniających się potrzeb dziecka poprzez łatwą wymianę ich elementów edukacyjno - terapeutycznych.

Wartość projektu: 1 906 483,53 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 1 399 789,37 zł

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu: Inteligentny Rozwój.
Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, konkurs nr 6/1.1.1/2019 Szybka ścieżka

 

Nasza oferta

 do_gory